Nekropsi 19 Nisan 2007

Bu yazıyı ancak konserden bir ay sonra yazabiliyorum. Erteledim erteledim bugün oldu. Hatta Ankara Psychedelic’e -yani konserin organizasyonunu yapan Kamil ve Aycan’a- yazacağıma dair söz verdiğim halde bugün oldu. Hep ‘bugün’ün suçu. Neyse geç olsun güç olmasın diyelim. Zaten konser gayet güzeldi, bir ayla iki ayla unutulmaz yani. :)

Sosyomat nokta kom’dan arkadaşlarla konur Dost’un önünde erken erken buluştuk. Nedjima’da biralarımızı içtik ve Nefes‘in yolunu tuttuk.

Biz oraya vardığımızda konser henüz başlamamıştı ama eli kulağındaydı. Saykodelik insanlar barla sahne arasında bardakları boşaltıp boaşltıp dolduruyorlardı. Ankara’nın Nisan gecesi soğukluğu tüylerimizi diken diken etmiş, Nefes’in sıcaklığıyla tekrar normal haline dönmüştü. (Bu yazı böyle gider. Ben bir alttaki paragrafa geçiyorum, siz de gelin.)

Ben konsere gittiğim gün henüz Nekropsi’nin yeni albümünü almamıştım. Bu yüzden çaldıkları şarıları ve ayrıntılarını yazamayacağım. Yalnız bir ara karanlıkta not defterimi çıkarıp birkaç şey yazmıştım. Pek faydası olduğu söylenemez. Aynen yazıyorum zira çok komik:

Nekropsi 19 Nisan 07. Damlı (?) sololar çok sağlam. 8. şarkıda coştular. Papa.

Bira ve karanlık nelere kadir be yav! Damlı solo diye bir şey icat edecek kadar yaratıcıymışım o saatte.

Neyse, en iyisi ben lafı fazla uzatmadan organizasyone geleyim. Duruduğum yer sahneye biraz uzak, kapıya biraz yakın bir yer olmasına rağmen sesler kulağıma çok net ve kaliteli geliyordu. (Önceki konserle arasındaki farka buradan bknz.) Bütün şarkıları son derece açık ve net dinleyebildim. Sahnenin önündeki birikme bu kez müziğe engel olmadı yani.

Ankara Psychedlic’in dediğine göre çok daha sağlam bir ses sitemi kurulmuş Nekropsi için. Bunun yanında 15 yıllık tecrübenin de konuştuğunu düşünüyorum ben. Nekropsi hakikaten iyi bir grup. Sahne performansları ve seyirciyle (biz oluyoruz) diyaloğu (bizinen iletişimi) çok samimiydi.

Bundan sonra Nekropsi konserine gitmek isteyip de tereddütte olanlar, olmayın! Bu grubun konserine kalkın gidin. Eğer albümdeki şarkıları da biliyorsanız çok eğleneceksiniz.

Ankara Psychedelic’in de ellerine sağlık. Bir dahaki konsere Ayyuka veya Sakareller gelse ne güzel olur! :)

Reklamlar
yorum
 1. aycan dedi ki:

  vallahi sırf sen dedin diye aprg5i “nekropsi”, “sakareller”, “ventochild” line up’ı ile yapmaya karar verdik. nekropsi o meşhur nazını yaparsa dinar bandosu favorimiz.

 2. denizural dedi ki:

  Aa Sakareller, ne güzel! Teşekkür ederim APRG! :)

  E Nekropsi’yi dinledik zaten, bence Dinar Bandosu gelsin. Hem onlar gelmedi Ankara’ya daha önce sanırım?

 3. aycan dedi ki:

  evet gelmediler ama bizden önce gelir diye düşünüyorum. eylül ekim gibi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s